SET DEKORLARI


MUHTEŞEM YÜZYILMuhteşem Yüzyıl dizisi için yaptığımız duvarlar, sutunlar, kemerler ve yapay taşların tamamı polyester malzemesiyle oluşturuldu. İstenilen taş duvar modeli sıfırdan yaratıldı. Yapay taş sutunları hareketli yaptık. Altlarında tekerlekler var. Bu sayede kameranın açısına göre gerektiğinde yeri değiştiriliyor. Aynı görüntüyü strafor malzemeyi kullanarak da yapabilirdik ama strafor darbeler karşısında dayanıklı değil. Uzun vadeli işlerde polyester malzeme kullanmak daha mantıklıdır.
NURİKANAL D ‘ nin yeni dizisi olan NURİ için yaptığımız taş duvarlar. Ana malzeme polyester. Strafora kıyasla daha dayanıklı. Dört farklı duvar kalıbı kullanıldı.
HAZİNE AVCISI JACK HUNTER AMERİKAN TV DİZİSİ – JACK HUNTER AND THE LOST TREASURE OF UGARIT AMERICAN TV SERIESNevşehir’de kurulan bu dekorun lahit ve heykelleri strafor alşı ve ahşap malzemeler kullanılarak yapıldı. Lahit, içindeki ağaç konstrüksiyonun üzerine parça straforlar eklenerek yapıldı. Kabasını oluşturan bu malzemelerin üstüne alçı döküldükten sonra boyandı. Tarihi bir hanın içine yapılan bu dekorun büyük bir kısmı strafor ile yapılmıştır.


While making the Sarcophagus and sculptures in this decor which was built in Nevşehir, different materials were used. The Sarcophagus was made of sytrofoam pieces added on a wooden construction. This common constitution was covered with gypsum plaster and then coloured. Most part of this decor that is built in a historical hostelry was made of styrofoam.“DESTERE” FİLM DEKORU“Destere”filmi için çizip, tasarlayıp ve uyguladığımız mahsen dekoru.


SEKSENLER SET DEKORU


Seksenler dizisi için yaptığımız set dekoru çalışmaları. Polyester malzeme ile yaptığımız 3 adet çınar ağacı.

Yollara dayanıklı polyester malzeme ile parke taşları yaptık. Kaldırımlar da polyester ve yapı malzemesi karışık kullanıldı.

Duvarlarda itinalı çalışma ile yaşanmışlık etkisi yaratılmaya gayret gösterildi.


DEKOR ESKİTMELERBu dekorlarda özel eskitme teknikleri kullanıldı. Dekor mekanın gerçekliğini yakalamak  ve yapaylığını kırmak için göz  aldatıcı efektler elde etmek adına değişik yöntemler kullandık.


DİĞER DİZİ VE REKLAM SET DEKORLARIÇeşitli dekorlar ve setler.

Stüdyoda strafor ile yaptığımız sinan çetin işi “deliduran” dizisi. Sanat yönetmeni M. Ziya ÜLKENCİLER .

Azarbeycanda yaptığımız “ALİ END NİNO” Film dekoru. Ağaç eskitmeler için özel teknikler uyguladık.

“Sihirli annem” dizisi  için şato dekoru. Polyester taş duvar malzemesi kullanılmıştır.

Reklam için strafor malzeme ile kütük ev.