DEKORLAR

MUHTEŞEM YÜZYILMuhteşem Yüzyıl dizisi için yaptığımız duvarlar, sutunlar, kemerler ve yapay taşların tamamı polyester malzemesiyle oluşturuldu. İstenilen taş duvar modeli sıfırdan yaratıldı. Yapay taş sutunları hareketli yaptık. Altlarında tekerlekler var. Bu sayede kameranın açısına göre gerektiğinde yeri değiştiriliyor. Aynı görüntüyü strafor malzemeyi kullanarak da yapabilirdik ama strafor darbeler karşısında dayanıklı değil. Uzun vadeli işlerde polyester malzeme kullanmak daha mantıklıdır.
NURİKANAL D ‘ nin yeni dizisi olan NURİ için yaptığımız taş duvarlar. Ana malzeme polyester. Strafora kıyasla daha dayanıklı. Dört farklı duvar kalıbı kullanıldı.
HAZİNE AVCISI JACK HUNTER AMERİKAN TV DİZİSİ – JACK HUNTER AND THE LOST TREASURE OF UGARIT AMERICAN TV SERIESNevşehir’de kurulan bu dekorun lahit ve heykelleri strafor alşı ve ahşap malzemeler kullanılarak yapıldı. Lahit, içindeki ağaç konstrüksiyonun üzerine parça straforlar eklenerek yapıldı. Kabasını oluşturan bu malzemelerin üstüne alçı döküldükten sonra boyandı. Tarihi bir hanın içine yapılan bu dekorun büyük bir kısmı strafor ile yapılmıştır.


While making the Sarcophagus and sculptures in this decor which was built in Nevşehir, different materials were used. The Sarcophagus was made of sytrofoam pieces added on a wooden construction. This common constitution was covered with gypsum plaster and then coloured. Most part of this decor that is built in a historical hostelry was made of styrofoam.ÖDEMİŞ MÜZESİ DEKORLARIÖdemiş müzesi dekorları. Müze girişi için polyester malzeme ile yapılmış antik yunan kapısı ve ödemiş yöresine ait geleneksel çömlek  atölyesi. Strafor malzeme ile yapılmış tuğla fırın. polyester malzeme ile yapılmış taşduvar.  Ağaçlara eskitme işciliği uygulanmıştır.


RESTORANT DEKORU

Tasarım çizim ve uygulama yaptığımız bu dekoru bir restorant için yaptık. Opera temasını işledigimiz bu çalışma da görünen tüm parçalar sanat atölyemizde yaratılmıştır. Mekanlara özel dekor tasarımları ve uygulamaları yapabiliriz.


“DESTER” FİLM DEKORU“Destere” filmi için tasarım ve uygulama yaptığımız mahsen dekoru.


DEKOR ESKİTMESEKSENLER DEKORU


DİĞER DİZİ VE REKLAM SET DEKORLARIÇeşitli dekorlar ve setler.

Stüdyoda strafor ile yaptığımız sinan çetin işi “deliduran” dizisi. Sanat yönetmeni M. Ziya ÜLKENCİLER .

Azarbeycanda yaptığımız “ALİ END NİNO” Film dekoru. Ağaç eskitmeler için özel teknikler uyguladık.

“Sihirli annem” dizisi  için şato dekoru. Polyester taş duvar malzemesi kullanılmıştır.

Reklam için strafor malzeme ile kütük ev.